Edhe në Gjilan u mbajt tubimi protestues kundër asocoacionit të komunave serbe

Në Gjilan sot u mbajt tubimi protestues i radhes i organizuar nga opozita për t’kundërshtu “zajednicen”,kështu quhet asociacioni i komunave serbe.

Në praninë e mijëra protestuesve para teatrit të qytetit mu në qender ,ashtu si filloi edhe përfundoi protesta shumë dinjitoze dhe e qetë.

 

Porosia kryesore e të gjithë folësve e edhe kryesorëve si Visar Ymeri,Ramush Haradinaj,dhe Fatmir Limaj ishte të mos lejohet me asnjë mjet formimi i asosiacionit të komunave serbe,sepse nga kjo më pastaj do rrjedhin pasoja shkatërruese për Republikën.

E sidomos komuna e Gjilanit dhe rajoni i Anamoravës që gjendet në kufi me Serbinë do i ndjejnë pasojat ma të mëdha.Sepse kur neser të bëhet demarkacioni mes Kosovës dhe Serbisë,serbia do pretendoj tokat tona këndej.

 

proinformacion.com

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close