Ancelotti po vjen,Guardiola adios nga Bayern

Kjo është konfirmuar edhe nga vet klubi i madh Gjerman.Ata thanë se Pep Guardiola do ta lëshojë bankinën e trajnerit të Bayern në fund të sezonës dhe se atë do ta zavendësojë Carlo Ancelotti.

ancelotti guard

Këtë për tabloidin Gjerman Bild e ka konfirmuar edhe Karl Heinz Rummenigge i cili ka thënë:
“I jemi mirënjohës Guardiolës për të gjitha që bëri për klubin tonë dhe shpresoj se do të kemi edhe ma shumë suksese deri në fund të sezonës.Ancelotti mund të jetë një trajner i mirë për Bayern.Dhe qysh tani i gëzohem punës me të” përfundon Rumenige.

 

proinformacion.com

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close