Rama:Shqipëria në aksion,për Shqipërinë dhe Turizmin që duam.Po pastrohet çdo centimetër rrugë

ATSH/ – Pas shpalljes së emergjencës mjedisore, Forcat e Armatosura janë përditë në terren këto ditë të nxehta përgjatë çdo segmenti rrugor, kufitar dhe bregdetar.

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social “Facebook” disa foto nga aksioni i pastrimit të aksit Qafë Gjashtë – Qafë Botë – Sarandë.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto foto nga aksioni i pastrimit të aksit Qafë Gjashtë – Qafë Botë – Sarandë. Pas shpalljes së emergjencës mjedisore, Forcat e Armatosura janë përditë në terren këto ditë të nxehta përgjatë çdo segmenti rrugor, kufitar dhe bregdetar ku po pastrohet çdo cm rrugë, për Shqipërinë dhe Turizmin që duam, me mjedis të pastër”, shkruan kryeministri Rama.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close