Tërmet i fuqishëm godet Indinë verilindore

Një tërmet i fuqishëm në shkallë 6,8 të Rihterit ka goditur pjesën verilindore të Indisë,afër kufirit me me Bangladeshin dhe Myanmar,ka raportuar instituti gjeologjik amerikan.

news
Tërmeti është regjistruar diku pas orës lokale 4.30,në veriperendim të Imphalas kryeqytetit të shtetit indian Manipur,në thellësi 57 KM,raporton Reuters.Tash për tash nuk ka informacione për dëme në njerëz ose në ato materale.

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close