Në shërbim të askujt...vetëm informacion!

Reshje shumë, dhe vërshime në Kosovë

Reshje të shumta dhe vërshime ,rrëshqitje,shembje rrugësh në Kosovë e sidomos në Malishevë dhe komunë,pas daljes nga shtrati të lumit Mirushë.
Edhe në Shqipëri lajmrohet për gjendje të rëndë ,reshje të shumta.
Ka shpresë që ato të pushojnë nesër mbrëma.

malisheva-ne
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës,gjatë ditës së sotme dhe natën do të jetë moti kryesisht i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa në viset malore do të bie vetëm borë.

Meteorologu Besim Aliu, përmes postës elektronike tha për KosovaPress se sasia e reshjeve mesatare deri më tani ka arritur në 35 litër për metër katror. Reshjet do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme kryesisht në pjesën e parë të ditës, vende-vende do të ketë reshje te dobëta shiu dhe bore . Kurse temperaturat minimale pritet të bien nën zero sot dhe nesër gjatë natës .

Sipas Aliut, reshjet do të pushojnë nesër në mbrëmje, kurse në fundjavë do të ketë reshje me intensitetit të dobët.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close