Në shërbim të askujt...vetëm informacion!

Është kapur El Chapo,narkobossi meksikan

pesë persona jan vrarë,një marins u plagos në aksionin për burgosjen e narkobossit Meksikan Chapo Guzmán.Siq ka njoftuar një zyrtarë meksikan El Chapo është burgosë në qytetin Los Mochis, të shtetit federal meksikan Sinaloa.

 

Ësshtë njoftuar se El Chapo është në gjendje të mirë,dhe se ai është kapur në shtëpinë e tij.Në njoftimin e marinsavë thihet se aksioni është ndër marrë në mëngjes,pas lajmit se jan vrarë pesë,dhe 6 jan të burgosur.Gjatë aksionit jan kapur dy autoblinda,8 pushkë automatike,disa snajperëtë cilat mund të shpojnë pancir jelekët dhe auto të blinduara.Një revole dhe një granatahedhës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close