Protesta e sotme e opozitës në Prishtinë mbaroi që të vazhdojë pa ndërpre deri në dorëheqjen e kësaj qeverie

Protesta e sotme e opozitës në Prishtinë mbaroi që të vazhdojë pa ndërpre deri në dorëheqjen e kësaj qeverie

Sot në prishtinë para ndërtesës së qeverisë është mbajtur protesta e organizuar nga partitë opozitare me kërkesën për dorëheqjen e qeverisë për shkeljen e kushtetutës.

Para dhjetra mijrave,protestuesish të ardhur nga gjithandej Kosovës erdhën përfaqësues dhe deputet të tri partive si dhe udhëheqësit e tyre,Visar Ymeri,Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj të cilët me radhë ngjitën binën dhe shpalosen kërkesat e tyre drejtuar qeverisë si dhe treguan arsyet se përse,sipas tyre duhet rrëzuar këtë qeverisje.

Ata përveq kërkesës për dorëheqje dhe të tjera akuza në drejtim të saj thanë edhe se “Ju që ia falët tokën fqinjëve do duhej të ia falni pasurinë tuaj personale që ia keni vjedhur këtij populli,faljani Daçiçit me të cilin po i bëni marrveshjet”pastaj u tha “duhet të qëndroni dhe të këmbëngulni deri sa të largohet kjo qeveri që po e shet dhe po e dëmton shtetin dhe pasurinë e Kosovës.Aq keq e keni katandisur Kosovën sa që edhe ata që ishin deri dje me ju dhe besnik ndaj jush,tani ua kanë kthyer shpinën dhe jan kundra jush”

Dhe pasi i falemnderoi pjesmarrësit V.Ymeri ,tani tha ai duhet të shpërndaheni të qetë ashtu dinjitoz sikur edhe keni qëndruar në këtë tubim.Por…më vonë eskaloi…

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close