R.I.P David Bowie

David Bowie kjo legjendë kontraverse,me shumë fytyra e muzikës botërore,iku.Ai ndërroi jetë sot pas mjë lufte 18 muajshe kundër kancerit.

david_bowie_

“David Bowie vdiq qetë.I rrethuar nga familja,pas një lufte 18 muajshe kundër kancerit.Edhe pse shumë nga ju do ndajë dhembjen e tyre ,ju lusim që ta rrespektoni të drejten e tyre për privatësi përderisa jan në pikëllim”Kanë shkruar nga ekipi i Bowie në rrjetet sociale.

Ai,Bowie ishte këngëtar me ndikim,tekst shkrues dhe producent që kishte eksperimentuar me glam rock,soul,hard rock,dhe dance muzikë,punk ..etj për katërdhjet vjet me radhë të karrierës së tij të gjatë si këngëtar.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close