Sot mbushen plot 548 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Sot mbushen plot 548 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Përveq tjerash,nga ato madhështi që dihen dhe nuk dihen për Heroin e madh Kombëtar

 

Gjergj

NGA 25 BETEJA KUNDER PUSHTUESVE OSMANE, HEROI YNË HUMBI VETËM 2 BETEJA: TË BERATIT DHE TË SVETIGRADIT, PËR SHKAK TË TRADHETISË SË NIPIT, HAMZA KASTRIOTI DHE BASHKËLUFTETARIT, MOISI GOLEMI. BETEJA E FUNDIT E GJERGJ KASTRIOTIT E 25-te, U FITUA, MË 24 PRILL 1467.

Elida Jorgoni

 

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close