A “po vajton Maqedonia për Putinin”?

 

Është një këngë që këtyre ditëve po bëhet hit në maqedoni.Nuk është ndonjë këngë me atribute aristike kushedi se sa të larta që po bëhet hit,por një këngë e kënduar nga Aleksandar Xheparovski e e cila i këndohet hiq më pak e as më shumë se sa presidentit Rus Vladimir Putin.

 

Ai ak shfrytzuar muzikën e këngës popullore nga koha e kryengritjes së Ilindenit “ZAPLAKALO E MARIOVO” (Që ka kuptimin kur thrret ,vajton për diçka) dhe ka bërë versionin “Zaplakala Makedonija za Putina” që ka kuptimin “po vajton Maqedonia për Putinin”.

Në këngë thirret presidenti Rus që të vij e ta shpëtoj Maqedoninë nga BE,NATO dhe SHBA,ndërkohë që Putin përgjigjet se” do ta bëjë sapo ta përfundojë punën në Siri dhe Turqi”.

ajo është bërë hit në kohën e kampanjës së parazgjedhjeve,dhe përveq në rrjetet sociale ,mund të dëgjohet edhe në radiot lokale.

 

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close