Dejan Musliu nuk ka koment për thirrjen që i ka bërë federata e basketbollit të Kosovës që ti bashkohet ekipit kosovar,në kualifikimet për KE

Siq e dini Kosova ka marrë dritën e gjelbër për pjesmarrje në kualifikime për kampionatin Europian të 2017 në basketboll,ku në grup ballafaqimi do ti ketë Sloveninë,Ukrainën dhe Bulgarinë.

d.musliu

Dhe është interesant ,se siq thotë Erold Belegu përveq të tjerëve si Dardan Berisha i cili më parë kishte luajtur për reprezentacionin e Polonisë,është thirrur edhe një reprezentues i një shteti tjetër për ta formuar ekipin e Kosovës.E ai është Dejan Musliu i lindur në Prizeren por i cili ka luajtur për seleksione më të reja të reprezentacionit Serb,por i cili ishte edhe në listen serbe në kampionatin Europian të vitit 2013.I cili i pyetur për thirrjen që i është bërë nga Kosova ka thënë se ” nuk ka koment”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close