Pas incidentit të ri me avionin Bombardues Rus ,Erdogan kërkon takim sy më sy me Kryetarin Rus ,Putin

Turqia thotë se një Avion bombardues Rus ka shkelur hapësirën ajrore të sajën,përderisa Moska demanton dhe thotë se kjo është propagandë e pa bazë nga ana e Turqisë!

pu er

Dhe përderisa kjo lojë fjalësh vazhdon,Erdogan shkon më tutje dhe thotë se personalisht dëshiron të takohet me Vladimir Putin,pas incidentit me Su-34 rus.

“U kam thënë atyre nga minstria e punëve të jashtme se dua që personalisht të takohem me Putin.Dhe akoma nuk kam marrë përgjigje”U kathënë Erdogan gazetarëve në aeroport para nisjes për vizitë në amerikën Latine,përcjell Reuters.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close