Pse rrenë Mulla Osman Musliu ?

Shkruan:Fahri Xharra   31. 01 .16-Gjakovë


 

Që rrenë mulla nuk e kam ditur ; që rrenë argati i dreqit po shihet . Sa rrenë mulla për mua është e panjohur, por qe rrenë mulla e dinë ata që e dëgjojnë çdo ditë .
Sa poshtë kemi rënë si komb , kur në kohën e kulmit të teknologjisë , shkencës de arsimit neve një mulla na mashtron , na rrenë dhe na e humbë perspektiven si komb , si rajon dhe si individ.
Mulla po rreka , as që më ka shkuar ndonjë herë mendja që mulla rrenë edhe publikisht para kamerave të TV-s . Rrena e mullës as që e mashtron kënd por më vje keq që neve ashtu të monitoruar që jemi të qeshen me ne . Turp për mullën !

“ Nji prej njerzve qe ne Kosove shitet qe asht burrë i mirë Fahri Xharra po e përmendi me emen , nji natë para dy-tri netesh e baj një koment ne faebook ne nje thanje te tij qe e kish shpreh ai edhe i kish futë krejt hoxhallarët janë të poshtër ,krejt musimanët jane terrorrista . I thash , nuk asht mire t’tanë me i fut me `i thes , asht mire me i dallu` pak , se ka hoxhallarë që e dojnë kë vend….Ne moment qe Fahri Xharra e kish pa komentin tam , me tha qe ju Drenica po doni me mbrojte islamin e kish bo me nji pike pyetje atje . Ithash se Drenica e ka mbrojte edhe islamin e edhe shqipatrine dhe ka me mbrojt prapë pra ma bani nji lloj kërcimi , kam edhe lloje tjera të kërcnimev…..”
Pse rrenë or mulla Osman Musliu ?
Po kur kam pasur debat virtual me ty ? Po kur kam folur ne internet për ty ? Dokumentoje or mashtrues i popullit , dokumentoje dhe me te vërtetë te ballafaqohemi . Po kur bisedova për islamin me ty ?
Një rrenc si ti nuk e meriton as gjuhen shqipe qe flet or mulla rrenci !
Po ç`tu desht ajo deklaratë mu ne momentin kur krejt bota e ktheu vëmendjen në ne ?
Ta dish mirë se me vjen shumë keq që e mashtron popullin e pa informuar të Drenasit e edhe më gjer, më vjen keq që shtihesh si popullit , por je argati i dreqit të mallkuar.
Unë s`te kam njohur si fizik qe je , kam dëgjuar për ty , ndoshta edhe kemi qenë së bashku në ndonjë odë të Drenicës , por ashtu si i tillë qe je as që të ka njohur kush , as që të ka përfillur kush se me siguri më kishe ra në sy .

Po mjerë Drenica që të paska , mjerë Drenica qe ti e përfaqëson !

Miqt më ngushllojnë për këtë shpifje e ta nuk janë pak janë me dhjeta apo qindra mijëra , ata më japin zemër , më inkurajojnë në punën time të ndershme për historinë e atdheut , qe ti e njollos për ditë ,mulla rrenci !

Një mik më shkroi : Te harxhosh kohen me nje idjot eshte gjynaf aty egzistojne dy variante ,,,e para ky kerkon te te luftoje si “armikun ” e islamit se keta perdorin ate taktiken ne fillim shpifin e prapagandojne dhe ne fund e besojne qe eshte e vertet genjeshtra e tyre dhe te shikon si kundershtar te fuqishem pra dicka mundohet te pergatiti dhe varianti i dyte eshte te kete bere nje pjeter profil fallco dhe te flasi ne emerin tend per te dale ky derr ne tv dhe per te deklaruar dicka qe ju e kini kercenuar ..pra qe te dyja variantet bien posht se ky eshte nje ….. me fytyre njeriu …ai di ku mundohet te godasi nuk eshte e rastesishme .nje mbremje te bukur te uroj Bac ..Fahriu.”

Ose tjetri : Ai, duke u munduar t’i denoncoj te tjeret dhe duke hedhur dyshime te qellimta, per mendimin tim e denoncoi veten. Me kete rast, pas ketyre deklaratave tendencioze, te paramenduara, te dyshimta, duket qe ai nuk eshte i pa faj per kete marri. Kjo ngjarje duhet vertet te zbardhet sa me pare, me menyre qd mos t’u lejohet njerezve te tille te zgjasin gjuhen e flliqur.”

ky..

Turpi qoft mbi ty o mulla rrenci !

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close