Konfirmohet ;Pep Guardiola do të jet manager i Manchester City që nga sezona e ardhshme

Tani më është edhe e konfirmuar,Pep Guardiola do të jet manager i Manchester City që nga sezona e ardhshme,ka konfirmuar vet klubi anglez.

2016-01-2--15-00-27-city

Ai,Pep që në verë do të zavendësojë Manuel Pellegrini,të cilit kontrata i skadon më 30 qershor,ndërsa Guardiola do ta nënshkruaj për tre sezona.

City,gjatë tre sezonave të kaluara ka patur bukur sukses nën drejtimin e Kileanit Pellegrini,duke fituar një titull,dhe Liga Kupën dhe momentalisht gjendet në pozitë për trofe në katër variante garash.Në atë të Ligës së Kampionëve,Premier Ligë,FA cup,dhe Liga kupë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close