Fotot Kineze tregojnë sipërfaqen e Hënës në Detaj Vivid

Kina ka lëshuar për publik qindra foto në rezolucion të lartë nga Chang’e-3 lander dhe roveri i saj hënor,të cilat shfaqin sipërfaqen hënore në detaje Vivid.

Kina kishte dërguar misionin e saj të parë në hënë the Yutu, ose “Jade Rabbit,” më 2013 si pjesë të misionit Chang’e-3,duke u bërë tek kombi i tretë pas SHBA dhe Rusëve që ka zbarkuar në sipërfaqen e hënës.

160201140511-05-china-moon-surface-photos-exlarge-169

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close