Browsing Category

Aktuale

Një muaj paraburgim për shoferin e autobusit

Shoferi i autobusit nga Kosova që po kthehej nga Gjermania dhe po kalonte nëpër Kroaci, të cilin e zuri gjumi prapa timonit dhe shkaktoi një aksident ku si pasojë humbën jetën 10 persona, i është shqiptuar masa e paraburgimit prej 30…

169 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 169. MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.597, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,265 persona. MSH dhe…

Moti sot në Kosovë

Prezenca e masave të nxehta të ajrit me orgjinë nga Afrika Veriore ka përfshirë edhe Kosovën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 34-36 gradë Celsius. Mot i nxehtë do…

Dje ishte dita më e frikshme e jetës time

Ramo Gashi, njëri nga pasagjerët që ishin në autobusin i cili u aksidentua dje për t’i lënë të vdekur 9 udhëtarë dhe njërin nga shoferët, tha sot para mediave kroate se dje ishte dita më e frikshme e jetës së tij. Ai shpëtoi me lëndime të…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close