Browsing Category

Nga kuzhina

Krem karamel shtëpie

Receta është shumë e lehtë për t’u përgatitur në çdo kohë dhe është një mënyrë fantastike për ta ndarë me familje apo për t’ia ofruar miqve apo të afërmve teksa na vizitojnë në shtëpi. Shija e krem karamelit është tërësisht e lehtë dhe…

Si duhet përgatitur sallata ruse

Vështirë se gjen një familje shqiptare ku sallata ruse nuk është e preferuara në tryezat festive, ditëlindjeve apo edhe gëzimeve të tjera familjare. Kush e ka provuar dhe nuk është mahnitur nga shija e saj. <a…

Tortë e ftohtë me kos dhe fruta

Portali sot ju sugjeron që të provoni tortën e ftohtë me kos të cilën mund ta përgatisni fare lehtë në shtëpi. Kjo recetë kërkon përdorimin e xhelatinës por nëse dëshironi mund ta shmangni përdotimin e saj. Më pas zgjidhni furtat tuaja të…

Qofte në salcë domatesh dhe kos

Një nga ushqimet që një amvisë presupozohet të dijë të gatuajë symbyllur janë qoftet. Përgatitja e qofteve nuk kërkon aftësi të mëdha në kuzhinë, megjithatë çdo amvisë shqiptare e di se qoftet janë art. Në këtë artikull do të mësoni…

Keku me mjaltë, kos dhe vaj ulliri

Një recetë e thjeshtë, e ëmbël e cila përgatitet krejt thjeshtë dhe pa shumë mundim. E shijshme dhe e kombinueshme në mënyra të ndryshme, me fruta të thata, arra, bajame, lajthi, fruta të freskëta, por edhe akullore me shije të ndryshme.…

Sallatë e freskët me patate dhe kungulleshka

Sallatat gjatë verës kthehen jo vetëm në shoqërueset e recetave të tjera, por edhe në pjatën kryesore të vaktit. Duke qenë se në verë edhe trupi ka nevojë për ushqime më të lehta dhe të freskëta, sallatat e ftohta janë zgjidhja më e…

Bukë e mbushur me djath dhe hudhra

E plotë në shije dhe kërkon pak kohë në përgatitje. Iu sjellim më poshtë recetën e mrekullueshme të bukës së mbushur me djathë. Përbërësit Një bukë jo masive e përshtatshme për 4 persona 200 djathë kaçkavall 1 lugë kafe piper i…

Gjalpi organik i farave plot shije dhe vlera

Farat janë një burim i shkëlqyer i yndyrnave të shëndetshme, proteinës vegjetariane, fibrës dhe antioksidantëve. Ato pakësojnë rrezikun e shfaqjes së disa sëmundjeve. Disa prej farave munden të ulin kolesterolin dhe rrezikun e shfaqjes…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close