Advertisements

S’ka marrëveshje

Editor

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, as sot nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje. Më shumë se një orë ka zgjatur takimi në mes liderit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së Isa Mustafa, e krejt çka të […]

Advertisements

Albin Kurti takon sindikatat

Editor

Kryetarët e tri sindikatave në Kosovë, Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Kulturës-SBASHK, Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës-FSSHK dhe Sindikata e Policisë së Kosovës, tash e disa ditë po kërkojnë që mos të zvarritet zbatimi i ligjit. […]

Moti sot në Kosovë (11 dhjetor)

Editor

Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të […]

Shtetet e Bashkuara do armatosin Maqedoninë Veriore

Editor

Mediat njoftojnë se në dhjetë vitet e ardhshëm do të shpenzohen 700 milion euro për të modernizuar forcat e armatosura të Maqedonisë Veriore. Kjo i referohet modernizimit të këmbësorisë së lehtë, përfshirë blerjen e transportuesve të personelit të blinduar. SH.B.A. […]

Departamenti Amerikan i Thesarit godet Serbinë

Editor

Departamenti Amerikan i Thesarit sot ka publikuar listën e ndërmarrjeve korruptive ndërkombëtare, të cilat do të sanksionohen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në këtë listë figurojnë dhjetëra kompani serbe të cilat vlerësohet se janë pjesë e rrjeteve korruptive. Në […]

Nis sot mësimi në Universitetin e Tiranës

Editor

ATSH/ Universiteti i Tiranës nis sot mësimin pas pezullimit për shkak të tërmetit të 26 nëntorit. Një ditë më parë, dekanët bënë publike akt-ekspertizën e Institutit të Ndërtimit për gjashtë fakultetet, përfshirë dhe rektoratin që i shpallë godinat të sigurta. […]

Rusia dhe Ukraina arrijnë pajtim për armëpushim

Editor

Ukraina dhe Rusia janë pajtuar të zbatojnë një armëpushim “të plotë dhe gjithëpërfshirës” në lindje të Ukrainës para fundit të vitit 2019, pas bisedimeve të nivelit të lartë mes dy vendeve. Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij ukrainas, […]

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close