Advertisements

Kryetari i LVV-së,Kurti:Gjenocidi ,Varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Editor

Kryetari i LVV-së dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqiit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën një gjenocid, tani ai mohon edhe masakrën e Reçakut. “Ai nuk pranoi ta quante […]

Advertisements

Joe Biden merr përkrahjen e John Kerry për garën presidenciale

Editor

ATSH-ANSA/-  Zëvendëspresidenti i SHBA-së Joe Biden, merr përkrahjen e parë të nje personaliteti të profilit të lartë për garën e tij në Shtëpinë e Bardhë, atë të ish-sekretarit të Shtetit John Kerry. “Biden ka karakter dhe përvojë për të mposhtur Trump”, thotë Kerry i cili bashkëpunoi me Biden për katër […]

NATO: Kosova dhe Serbia të zgjidhin problemin

Editor

James Appathurai, zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s, Jens Stoltenberg, paralajmëroi Serbinë se si shtet neutral ushtarak do të ju kushtoj shumë të mbrohen. Ai kishte edhe një kritikë për Serbinë e pushtetin atje pasi nuk e informojnë publikun serb për partnerin më të madh të tyre […]

Shqipëria merr Kryesimin e OSBE-së, Rama

Editor

ATSH/ -Shqipëria merr sot zyrtarisht Kryesinë e OSBE-së në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Pak përpara fjalës së marrjes së kryesisë së OSBE për vitin 2020 Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Bratislavë ka publikuar një video ku tregon momente pune përpara Ministerialit. Rama deklaron se është “nder dhe […]

Moti sot në Kosovë (6 dhjetor)

Editor

Ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot më i butë, pasi që një front i ngrohtë pritet të kalojë mbi vendin tonë. Sot pas mëngjesit me ngrica dhe mjegull në ultësira, ditën do të mbajë mot kryesisht me diell. Me kalimin e frontit të ngrohtë natën e […]

Rusia paralajmëron “autorët” e projekt/rezolutës antiruse se kjo e fundit nuk do të kalojë në Kuvendin e Shqipërisë pa u vënë re në Moskë.

Editor

Pasi në Kuvend votohet rezoluta anti-ruse. Rusia paralajmëron “autorët” e projekt/rezolutës antiruse se kjo e fundit nuk do të kalojë në Kuvendin e Shqipërisë pa u vënë re në Moskë. “Autorët e projektit nuk mund të mos e kuptojnë që “rezoluta” të tilla nuk do të kalojnë pa u vënë […]

Fatmir Sejdiu: Isa Mustafa të japë dorëheqje

Editor

Ish-presidenti i Kosovës dhe i LDK-së Fatmir Sejdiu sonte në Debat Plus ka thënë se Isa Mustafa duhet të shqyrtojë dorëheqjen nga kreu i partisë, për shkak të humbjes në zgjedhjet e 6 tetorit, transmeton Periskopi Sipas Sejdiut, po ashtu dorëheqje  nga pozitat e tyre duhet të japin edhe Lutfi haziri, […]

Ish-prokurori gjendet i vdekur në banesën e tij në Prizren.

Editor

Ish-prokurori Agron Matjani është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në banesën e tij në Prizren. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën zëdhënësi i Policisë së Prizrenit, Shaban Osmanollaj. “Familjarët e viktimës kanë raportuar se i njëjti është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren. Vdekjen e […]

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close