Advertisements
Browsing Category

Kulturë & Art

Kati – primadonë e teatrit shqiptar

Njëzet e një vjet me radhë, aq sa jetoi Katarina Josipi - Kati në skenën e Teatrit profesionist të Prishtinës, ishte kampione, bartëse e roleve më komplekse të repertoarit më të shumëllojshëm. Bukuria e brendshme e Katit shpërthente vetëm…

Në këtë vend lexohet më së shumti

Në mesin e 10 vendeve të para në botë ku lexohet më shumë libri ndodhen 6 vende aziatike dhe 4 vende evropiane. Megjithatë, tërheq vëmendjen India që është radhitur si vendi i parë në botë ku lexohet më shumë libri. Në nën-kontinentin…

Ndahet nga jeta baritoni Burhan Spahiu

ATSH/ – Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare baritoni që vishte me zërin e tij të ngrohtë e kumbues personazhet e operistikës botërore e asaj kombëtare Burhan Spahiu. ”Lamtumirë, Zhermonit dhe Figaros së skenës shqiptare. Faleminderit…

Dy shqiptare në Eurovizionin e sivjem

Përveç Jonida Maliqit e cila do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në Eurovision me këngën “Ktheju Tokës”, edhe një tjetër shqiptare do të ngjitet në këtë skenë të madhe edhe pse jo për të konkurruar. Bëhet fjalë për Eleni Foureira, e…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close