Advertisements

Kaça për zemër të shëndetshme

Editor

Kaça ka efekt qetësues në sistemin nervor, kështu që sugjerohet te nervozizmi, stresi dhe pagjumësia. Ndikon edhe te qarkullimi i dobët dhe dhimbjet në këmbë të arteroskleroza. PARANDALON INFARKTIN Frutat e kaçes së kuqe përdoren si masë parandaluese kundër sëmundjeve […]

Advertisements

Ushqime për t’rritur disponimin

Editor

A e dini se ekzistojnë disa ushqime, të cilat ndikojnë në rritjen e humorit? Ekzistojnë disa ushqime që e përmirësojnë humorin, dhe e mundësojnë çlirimin e disa hormoneve të mira në tru, të cilat janë dopamina dhe serotonina. Tanimë dihet […]

Aloe vera për flokë të kuruara

Editor

Aloe vera është bimë kaktusore. Është jashtëzakonisht e pasur me vitamina dhe minerale siç janë C, E dhe zinku. Konsiderohet si një ndër bimët më shëruese në gjithë botën. Edhe pse ekzistojnë rreth 400 lloje të këtyre bimëve, nuk janë […]

Kur bien flokët,kurat natyrale

Editor

Në disa raste, rënia e flokut i atribuohet ndryshimet të stinëve, e në disa të tjera mungesës së vitaminave. Megjithatë, në këtë artikull do të mësoni për arsye të tjera shumë herë më befasuese të rënies së flokëve. Medikamentet Shumë medikamente […]

Edhe zemra i ka rrënjët në stomak

Editor

ATSH-ANSA/ – Makaronat, piperi djegës, çokollata e zezë dhe kafeja janë nga dietat më miqësore për zemrën, ishte konstatimi në kongresin mjekësor me temë ”Platform of laboratories for advanced in cardiac experience”, i cili u zhvillua në Romë, ku morën […]

Uji i gazuar,i dëmshëm apo jo

Editor

Ujit të gazuar i shtohet dyoksid karboni me presion. Si rezultat i kësaj, në ujë krijohet thartira e dobët karbonike, e cila mund të shkaktojë (nëse pini sasi të mëdha përnjëherë) lemzën dhe djegësirën Mirëpo, nëse e konsumoni me masë, […]

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close