Advertisements
Browsing Category

Shkencë & Life

Rezistenca ndaj barnave , kriza globale

ATSH-ANSA/ – Një krizë globale në përkeqësim të vazhdueshëm pasi  fenomeni i rezistencës ndaj ilaçeve të llojeve të ndryshme, në gjendje të kontrollojnë një sërë sëmundjesh, vazhdon të rritet, sipas raportit të një komisioni të ekspertëve…

Kamomili dhe shëndeti

Çaji, sidomos ai i kamomilit, është pjesë e momenteve ideale të qetësisë shpirtërore dhe fizike. Arti i të shijuarit të çajit ka lindur në Kinë. Sipas legjendës, Perandori Shen Nung, një dashamirës i bimëve mjekësore ndodhej nën një pemë…

Shenjat e lodhjes mendore

Shëndeti mendor i një personi gjithashtu lodhet. A ndiheni ndonjëherë sikur nuk mund të duroni më? Ju vuani nga lodhja mendore, jeni të lodhur mendërisht. Stërlodhja nuk është e mirë për shëndetin, prandaj mendja, ashtu si trupi, duhet…

Sa shpesh duhet ta pastroni beben?

Kjo krejt varet nga ju. Disa bebeve u pëlqen të qëndrojnë në ujë, prandaj pastrimi i shpeshtë i tyre u jep ndjesi relaksuese dhe i argëton. Por, kjo nuk do të thotë se duhet ta pastroni beben çdo ditë. Nëse bebja është i porsalindur,…

shalqinjtë dhe përfitimet shëndetsore

Përfitimet e tij janë të panumërta, duke filluar nga reduktimi i nivelit të lartë të shtypjes së gjakut, deri tek pastrimi i veshkave. Ndiqeni listën e plotë të beneficioneve që ofron shalqiri: – Redukton nivelin e lartë të shtypjes…

Për kocka të forta në çdo moshë

ATSH/ – Kocka të forta dhe trup në formë janë dy elementë kryesorë të një jetese të shëndetshme. Me kalimin e moshës, njeriu humbet gjithnjë e më shumë nga dendësia kockore. Një gjë e tillë mund të nxisë ose përshpejtojë sëmundjen e…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close