Advertisements
Browsing Category

Shkencë & Life

Paraqitet prototipi i zemrës në 3D

ATSH-AFP/ – Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe sipas tyre në kurimin e sëmundjeve kardiovaskulare dhe…

Shenjat e një reaksioni alergjik

ATSH/ – Shpesh ndodh që t’i neglizhojmë apo t’i përshkruajmë si një gjendje tjetër ndryshimet në lëkurë të cilat shfaqen si rezultat i reaksionit alergjik. Bllokimi i hundës jo gjithmonë është një simptomë e gripit, ajo mund të jetë edhe…

Kajsia mbron zemren

Kajsia është e pasur me vitamina dhe fibra. Numri i lartë i fibrave ndihmon në reduktimin e kolesterolit të keq në trupin e njeriut, kjo do të thotë që zemra e juaj është e mbrojtur. Kajsia në të njëjtën kohë rrit kolesterolin e mirë…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close