Advertisements
Të tjera 

Forca Ajrore e SHBA ka ndarë 1.2 miliardë dollarë në krijimin e armëve të reja hipersonike për të arrirë Rusinë dhe Kinën

Forcat Ajrore të SHBA-së këtë javë bënë një kontratë prej 928 milionë dollarësh me Lockheed Martin Corp për të zhvilluar një prototip të raketave hipersonike ose një arme konvencionale Hypersonike sulmuese . Projekti është një nga dy përpjekjet prototype të armëve hipersonike që shërbimi po ndjek. Zyrtarët amerikanë kanë thënë se kanë frikë se SHBA-të mund të mbeten prapa Rusisë… Read More
Të tjera 

Marokeni steril, baba i nëntë fëmijëve!

Ky maroken ka pësuar një shok.Ai kohë më parë ka ngritur një aktakuzë kundër bashkëshortes së tij për shkak të tradhtisë. Por shoku që ka përjetuar ai nuk është se ka ngritur procedurë por për shkak se ka kuptuar një të vërtetë të idhur në lidhje me gruan e tij dhe fëmijët e përbashkjët. Pas një ekzaminimi rutinor mjekësor ,… Read More
Të tjera 

“The Culture Trip”:Prizreni në toplisten e qyteteve ballkanike për t’u vizituar

Revista “The Culture Trip” ka renditur qytetin e Prizrenit në mesin e tetë qyteteve më të mira ballkanike që duhet vizituar.Së bashku me Beratin, Mostarin, Ohrin, Rovinjin, Piranin, Novi Sadin e Budvën. “Kosova është një nga vendet më pak të vizituara në Ballkan, por megjithatë mburret me vendet e ruajtura natyrore dhe fortesat me panorama të mrekullueshme si ajo në… Read More
Të tjera 

Niko Kovaç,trajneri i ri i Bayernit

ATSH-AFP/ – Niko Kovaç do të bëhet trajneri i ri i Bayern Munich në vend të Jupp Heynckes, i cili do të largohet nga klubi kampion i Gjermanisë në fund të sezonit, njoftojnë e përditshmja “Bild” dhe e përjavshmja sportive “Sport Bild”. Ish-profesionist i Bayernit, Niko Kovaç, i moshës 46 vjeç dhe i lindur në Berlin nga prindër kroatë, vazhdon… Read More
Të tjera 

Në Stadio Olimpico ,Roma bënë senzacionin duke eleminuar Barcelonën nga Champions League

Në Stadio Olimpico,futbollistët e Roma-s kanë bërë sonte një nga senzacionet më të mëdha të Ligës së kampionëve të Europës duke e mposhtur Barcelonën e madhe me rezultatin 3:0. Kjo si rezukltat i një ndeshjeje më të mirë të sezonit të luajtur sonte nga lojtarët e Romës,me të cilën bënë edhe historinë e klubit pasiqë asnjë nga gjeneratat e mëparme… Read More
Të tjera 

FSHATARI I TMERRUAR NGA POLICIA SERBE

Të nesërmen e këtij terrori, më ra puna të shkoj me makinë për Ferizaj. Në rrugë afër Sojevës takoj një njeri rreth të dyzetave, i cili kishte në dorë një rrotë gome. Më ngriti dorën. Ndalova dhe e mora për Ferizaj. Ai gjatë rrugës po më tregonte për të keqën që i kishte ndodhur nga policët serbë. -Unë, -tha, –… Read More
Të tjera 

Irani goditet nga një sulm kibernetik global që la shfaqur flamurin e SHBA në ekrane

Hakerët kanë sulmuar rrjete interneti në një numër vendesh, duke përfshirë qendrat e të dhënave në Iran ku ata kanë lënë imazhin e një flamuri të SHBA në ekrane së bashku me një paralajmërim: “Mos u ngatrro me zgjedhjet tona”, tha ministria iraniane e IT-së të shtunën. “Sulmi me sa duket preku 200,000 routerë në të gjithë botën në një… Read More