Advertisements
Browsing Category

Të tjera

Mercedes EQB suv i ri 100% elektrik

ATSH-ANSA/ – Kompania Mercedes do të sjellë në treg në vitin 2021, një suv elektrike kompakt, vendimtar për pozicionimin dhe strategjinë e elektrifikimit të Mercedesit. Ky model, do të quhet EQB dhe sipas rikonstruksioneve të revistës…

Lepuri më i madh në botë

Pronarja e lepujve Annette Edvard, 63 vjeç, nga Bromsgrove, është edhe pronarja e lepurit më të madh në botë me emrin Jeff. Annette shpenzon 6041 dollarë në vit për të ushqyer lepurushat e saj gjigantë, të cilët konsumojnë deri në 2000…

I keni provuar biskotat… ”Ferrero”?

ATSH-ANSA/ – Pesëdhjetë e pesë vite nga lindja e Nutella, kompania ”Ferrero” nxjerr në treg biskotat e para të mbushura me krem ​​lajthie ndër më të famshmet dhe më të dashurat në botë. Ata janë biskotat e reja Nutella, të gatshme për…

Renditja e re e FIFA-s

ATSH/ – FIFA ka publikuar sot renditjen e re mujore të kombëtareve. Në krye të klasifikimit është Belgjika, e ndjekur nga Franca, që bën pjesë në grupin tonë eliminator, dhe Brazili. Sa i përket Shqipërisë së drejtuar nga trajneri Reja,…

Netflix monitoron përdoruesit

Kompania Netflix ka deklaruar se monitoron çdo llogari të hapur dhe çdo person i cili e ndan fjalëkalimin e tij me miqtë dhe të afërmit. Shefi ekzekutiv i Netflix, Greg Peter deklaron se është duke punuar për të evidentuar rastet e…

Shpella e Trenit në Devoll

Shpella e Trenit ose siç njihet ndryshe “gryka e ujkut” në Devoll po tërheq gjithmonë e më shumë turistë të huaj, por shteti ka harruar ta mirëmbajë. Monumenti mbart vlera të rralla që janë dëshmi e fortë e jetës 6 mijë vite para erës sonë.…

Ariu sulmon bariun në malin e Gjallicës

ATSH/ Një 45-vjeçar nga Kukësi që u sulmua nga ariu në malin e Gjallicës teksa kulloste bagëtitë, është transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ekrem Onuzi mori plagë në kokë,…

Perla 8 000 vjeçare

ATSH-AFP/ – Një perlë 8 000 vjeçare, prezantuar si më e lashta në botë, do të ekspozohet për herë të parë për publikun duke nisur nga 30 tetori në Luvrin e Abu Dabit, njoftoi sot departamenti i Kulturës dhe Turizmit të emiratit. Quajtur…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close