Advertisements
Browsing Category

Të tjera

Ëmbëlsirë me lajthi

Ëmbëlsira kremoze me lajthi e cila do t’iu kënaqë. Përbërësit: – 5 vezë, – 100 g sheqer, – 40 g kakao pluhur, – 2 lugë miell, – pak kripë, – erëza (kanellë, arra muskati), – gjalpë për lyerje të tepsisë. Për fill: – 250 ml…

IHMK: Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të arrijnë ndërmjet 20-23 gradë Celsius. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa…

Anijet turistike drejt Sazanit dhe Karaburunit

ATSH/ – Sazani dhe Karaburuni, vijojnë të mbeten ndër destinacionet më mbresëlënëse për turistët vendas dhe të huaj, të cilët shijojnë bukuritë dhe magjitë që natyra i ka falur kësaj zone. Në fillim të çeljes së sezonit turistik në…

Arsyet se pse Shqipëria duhet vizituar patjetër

/ATSH/ – Shqipëria është një vend shpesh i keqkuptuar. Mes Malit të zi dhe Greqisë shtrihet një parajsë e fshehur, që shumë herë, njerëzit e humbasin ose nuk e dinë se ku ndodhet në hartë. Unë u dashurova me Shqipërinë. Plazhet e saj janë…

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar sot do të ketë një mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende do të sjellin reshje të dobëta shiu. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë…

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close